وکیل کیفری در تهران

در تمامی کشور ها برای جلوگیری از رشد جرایم کیفری، به صورت ویژه ای به این دست از پرونده ها رسیدگی می شود. برای گرفتن بهترین نتیجه در خصوص پرونده های کیفری خود بهترین وکیل کیفری غرب در تهران را انتخاب کنید، تا از روند پرونده خود مطمئن باشید.

گروه وکلای حکمت با داشتن بهترین وکلای کیفری در غرب تهران، می توانند راهگشای پرونده های کیفری شما باشند.

بهترین وکیل کیفری در تهران

یک وکیل خوب برای پیگیری دعوی کیفری شما دارای ویژگی های زیر است:

1- وقت شناس بودن

یک وکیل کیفری خوب باید بداند چه مدارک و چه دفائیه هایی را در چه زمان به دادگاه ارائه دهد تا بهترین نتیجه را بگیرد.

2- عادل باشد

در درجه اول هر وکیلی باید عدالت را در روند پرونده خود رعایت کند، زیرا حتی در صورت پیروزی در دادگاه ممکن است در آینده این زیر پا گئاشتن عدالت دامن گیر موکل او شود.

3- داشتن دانش کافی

وکلای کیفری باید دانش کافی در زمینه ی قوانین کیفری داشته باشند.

4- با تجربه بودن

هر وکیل با فعالیت در زمینه ای خاص از دعاوی، در آن زمینه بسیار کارکشته می شود.

5- مدیر بودن

دعاوی کیفری به علت حساسیت بالا معمولاً دچار تنش های فراوانی هستند یک وکیل کیفری با مدیریت درست از این تنش ها جلوگیری می کند.

علت مراجعه به وکیل کیفری در تهران

به علت حساسیت بالای پرونده های کیفری، به شاکی و متهم این گونه پرونده ها توصیه می شود تا از همان ابتدا با مراجعه به وکلا کیفری روند پرونده را به دست آن ها بسپارند.

گاهی با یک تصمیم غلط، یک دفاعیه اشتباه و یا ارائه مدرکی خارج از وقت مناسب می توان به کلی باعث ضرر خود در روند یک پرونده شوید؛ بنابراین با انتخاب بهترین وکیل غرب در تهران خیال خود را تا حدودی از نتیجه پرونده راحت کنید.

بهتر است افراد با توجه به محدوده دادگاه و یا محدود محل سکونت خود اقدام به انتخاب وکیل کنند تا در کوتاه ترین زمان بتوانند به دفتر وی مراجعه کنند، زمان در این گونه دعاوی بسیار اهمیت دارد.

تأثیر وکیل کیفری در مجازات های کیفری

مجازات در قوانین کشور ما به طور کلی به دو دسته حدی و تعزیری طبقه بندی می شوند:

1- مجازات حدی

تعیین کننده این مجازات شارع مقدس است؛ در نتیجه قاضی پرونده در انتخاب و تعیین آن ها نقشی ندارد.

2- مجازات تعزیری

این دسته از مجازات توسط قانون گذار مشخص شده است و قاضی با توجه به شرایط وقوع جرم و توضیحات و مدارک داخل پرونده این مجازات را مشخص می کند.

حال وکیل کیفری مجرم می تواند تا حدودی از این مجازات ها بکاهد؛ البته شرایط ارتکاب جرم، سوابق مجرم و به صورت کلی شرایط پرونده، در گرفتن تخفیف برای مجرم حائز اهمیت است.

همچنین وکیل کیفری شاکی نیز می تواند با استناد به همین موضوع ها باعث اثبات مجرم بودن شاکی شود؛ به همین علت بر اهمیت دعاوی کیفری و انتخاب یک وکیل کیفری با تجربه تأکید داریم.

نتیجه گیری

یک وکیل کیفری خوب و با تجربه همواره در تلاش است تا به صورت عادلانه از موکل خود دفاع کند؛ بنابراین تنها موضوعی که باید به آن توجه شود انتخاب مناسب ترین وکیل کیفری برای پیگیری پرونده شما می باشد.

سؤالات مرتبط

  1. ویژگی های یک وکیل کیفری چیست؟
  • وقت شناس بودن
  • عادل باشد
  • داشتن دانش کافی
  • با تجربه بودن
  • مدیر بودن
  1. علت حساسیت پرونده های کیفری چیست؟

در دادگاه های کیفری گاهی ارائه بی موقع یک مدرک یا یک سخن نابجا باعث می شود تا فرد متحمل ضرر و زیان گردد، اما همراه داشتن یک وکیل خبره از این موضوع جلوگیری می کند.

  1. مجازات کیفری به چند دسته تقسیم می شوند؟

به مجازات حدی و تعریزی تقسیم می گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
پیمایش به بالا